Bonita jest zjawiskowa. Zarówno jako kobieta, jak i – a może zwłaszcza – jako piosenkarka. Występowała z czterokrotnym zdobywcą Grammy – Michaelem Bubble oraz z Kool and the Gang. Niemiecka formacja The Blues Shacks uważana jest za jeden z najlepszych zespołów tradycyjnego bluesa w Europie. Bonita & TBS zagrają na Blues na Świecie Festival 8 czerwca. Rezerwujcie bilety!

The Blues Shacks – mistrzowie klasycznego bluesa

The Blues Shacks to prawdziwi “weterani” bluesa. W tym roku formacja z Saksonii obchodziła będzie w Świeciu 30-lecie istnienia. Jej liderami są bracia Arlt – Andreas i Michael.

Andreas jest założycielem TBS oraz jednym z najważniejszych gitarzystów bluesowych w Europie. Jego nazwisko stało się nawet synonimem „arlt’owskiego stylu gry na gitarze”. Nic dziwnego, że w 2004 roku otrzymał tytuł „Najlepszy Europejski Gitarzysta” na Trophee France Blues.

Michael jest wokalistą zespołu i wirtuozem gry na „najbardziej bluesowym” instrumencie – harmonijce. To co potrafi z nią zrobić jest nie do opisania – to trzeba po prostu zobaczyć.

Bonita & The Blues Shacks, koncert na Blues na Świecie Festival, 8 czerwca 2019, Świecie nad Wisłą

Bonita – bluesowy głos z RPA

Bonita Niessen-Louw płynnie porusza się między stylami, śpiewając bluesy, standardy jazzowe, a nawet gospel. Urodziła się w w pobliżu Kapsztadu- stolicy Republiki Południowej Afryki. Już w wieku dwunastu lat zaczęła grać na gitarze i komponować własne piosenki. Sześć lat później przeprowadziła się do Niemiec i z tym krajem związała swoja karierę muzyczną.

W Niemczech miała okazję występować ze światowymi gwiazdami – Kool & the Gang oraz czterokrotnym laureatem Grammy, Michaelem Bubble. U naszych zachodnich sąsiadów zyskała rozgłos, reprezentując Niemcy podczas finału konkursu Eurowizji w Stambule w 2004 roku.

Co usłyszycie na koncercie w Świeciu?

8 czerwca, The Blues Shacks zaprezentują szesnasty album zespołu, zrealizowany z udziałem Bonity. Program płyty, wypełniają premierowe utwory zespołu oraz wplecione w “rozkład jazdy” standardy.

Wspólny album Bonity i The Blues Shacks to porcja wyśmienitej muzyki doskonale trafiającej w gusta miłośników współczesnego elektrycznego bluesa. Dużo przestrzennej melodyki, świetne solówki, wyrazisty rytm, genialna harmonijka i charyzmatyczny kobiecy wokal.

8 czerwca na scenie w świeckim amfiteatrze, koncert Bonity & TBS, poprzedzi występ dwóch, największych gwiazd BNS’2019, Jona Cleary i Robbena Forda.

Blues na Świecie – line-up marzeń

Line-up Blues na Świecie 2019 to uczta dla fanów bluesa, funku i jazzu. Usłyszymy pięciokrotnie nominowanego do Grammy Robbena Forda, zdobywcę Grammy Jona Cleary’ego i The Absolute Monster Gentlemen, zobaczymy mistrza chicagowskiego bluesa i funku Carlosa Johnsona. Ten dwukrotnie nominowany do GRAMMY artysta zagra z amerykańsko-polskim składem Hoodoo Band. Będzie też znany z Wishbone Ash i Leningrad Cowboys fiński gitarzysta Ben Granfelt.

Pełny program na naszej stronie internetowej i Facebooku festiwalu.

Blues na Świecie Festival, koncert z BNŚ'2018

Blues na Świecie Festival odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2019 roku w Świeciu (kujawsko-pomorskie). Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu nad Wisłą. Dyrektorem artystycznym BNŚ jest Tomasz Stanny.

Bilety i karnety do nabycia w serwisie eBilet: TUTAJ.

Zapraszamy!

Bonita & The Blues Shacks, koncert na Blues na Świecie Festival, 8 czerwca 2019, Świecie nad Wisłą
Skip to content