Trickbag

To jeden z najlepszych zespołów grających amerykańską muzykę w Europie. W 2015 roku Trickbag położył kamień milowy w swojej działalności, będąc jedynym zespołem ze starego kontynentu, który dwukrotnie wystąpił na prestiżowym Doheny Blues Festival w Kalifornii – za każdym razem przed 20.000 ludzi!

Każdy, kto był świadkiem, jak charyzmatyczny frontman Trickbaga, Tommy Moberg, doprowadza publiczność do szału, wie, że jest to tak dobre, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o muzykę bluesową na żywo. Tommy był laureatem wielu nagród muzycznych w swoim rodzinnym kraju, Szwecji. W zespole poczesne miejsce zajmują również brytyjski harmonijkarz Steve „West” Weston i wszechstronnie utalentowany Tomi Leino na gitarze. Ton Steve’a Weston w ramach gry na harmonijce ustnej w starym stylu z Chicago/West Coast jest jednym z najlepszych w tej dziedzinie. Tomi Leino, pochodzi z Finlandii i zbudował już światową reputację jednego z najlepszych gitarzystów. Na klawiszach gra weteran Fredrik Von Werder, ze swoją głęboką znajomością chicagowskiego fortepianu. Na kontrabasie gra prawdziwa legenda z ponad 40-letnim stażem, który występował z najlepszymi z najlepszych w Skandynawii – Pan Urban Hed! Wraz z jednym z najlepszych szwedzkich perkusistów Johanem Svenssonem, Trickbag jest światowej klasy zespołem bluesowym!

Zdjęcie członków zespołu Trickbag, logo Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze i napis: piątek 26 sierpnia, Park przy OKSiR w Śiweciu.

Skip to content