USA

Robben Ford to amerykański gitarzysta i wokalista zaliczany do najwybitniejszych postaci światowego bluesa oraz gigantów gitary, obecny na scenie cztery dekady. Styl, w którym się porusza to niezwykła mieszanka bluesa, jazzu i rocka. Unikalne, niezwykłe improwizacje i doskonałe kompozycje przyniosły mu wielką sławę na całym świecie.

Jego dorobek to nie tylko zawartość ponad 20 płyt, które wydał, ale i obecność na nagraniach wielu muzycznych sław takich jak : Miles Davis, Bob Dylan, George Harrison, Joni Mitchell, Bonnie Raitt, Michael McDonald, John Mayall, Greg Allman, John Scofield, Susan Tedeschi , Keb Mo, Larry Carlton, Jimmy Witherspoon i wielu, wielu innych. Ważnym i istotnym elementem kariery Robbena jest jego zaangażowanie w nauczanie i przekazywanie tego, czego nauczył się przez ostatnie 40 lat. Bogactwo jego wiedzy i kreatywności jest prezentowane w wielu produkcjach.

Pięciokrotnie nominowany do nagrody Gramm, laureat licznych nagród i wyróżnień. Jego koncert w Świeciu będzie niewątpliwie wielkim muzycznym wydarzeniem.

www.robbenford.com

Skip to content