PL

HooDoo Band – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rhythm’n’bluesa funku i soulu. Nazwa zespołu pochodzi od bluesowego standardu zatytułowanego „Hoodoo Man Blues”. Zespół założyli w 2004 roku trzej przyjaciele: Bartosz Niebielecki, Bartłomiej Miarka i Tomasz Nitribitt.

Muzycy czerpią inspiracje od największych: Sly & The familly Stone, The Rolling Stones, Buddy Guy i wielu innych. Niesamowita energia i radość jaka towarzyszy im na scenie, stała się już nieformalnym znakiem rozpoznawczym HooDoo Band.

W 2010 roku ukazał się debiutancki – dwupłytowy album formacji zatytułowany HooDoo Band, który osiągnął status Złotej Płyty i nominację do nagrody muzycznej Fryderyk. Na pierwszej płycie znalazło się dziesięć utworów studyjnych, w tym dwie interpretacje z repertuaru Ohio Players i Juniora Wellsa. Na drugiej – koncert HooDoo Band, zarejestrowany w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej podczas Polskiego Dnia Bluesa.

Drugi album zespołu „HooDoo Unplugged“ to zapis koncertu wydany jako CD i DVD, który odbył się we Wrocławiu. Płyta ukazała się w 2013 roku dzięki wydawnictwu Dalmafon, a jej premiera odbyła się w październiku na festiwalu Rawa Blues.

Obecnie zespół pracuje nad ukończeniem płyty z Carlosem Johnsonem, gitarzystą bluesowym z Chicago oraz nad nowym materiałem.

Skład zespołu:
Tomasz “Łoś” Nitribitt – voc/harp
Bartek Miarka – guitar
Bartosz “Mr.Shuffle” Niebielecki – drums
Piotr “Święty” Świętoniowski- keyboards
Andrzej “Stagracz” Stagraczyński – bass
Alicja Janosz – chórek
Patrycja Łacina-Miarka – chórek

Mieszkający obecnie w Edynburgu Tomasz Nitribitt przyleci, żeby wystąpić na 13. edycji Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze, gdzie razem z zespołem HooDoo Band i sekcją dęta Retro Funk Horns zaprezentuje dużą dawkę energetycznego bluesa i funku.

Skip to content