Śląski Szlak Bluesa – 30-lecie płyty Detox

Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa pod muzycznym kierownictwem Jana Gałacha przypomni i odświeży jeden z najbardziej legendarnych albumów muzycznych – „Detox”

Najlepsi polscy muzycy bluesowi w swoim projekcie pochylają się nad starannie wyselekcjonowanymi utworami, których autorzy tworzyli i dalej tworzą muzyczną historię naszego kraju. Koncerty pod patronatem „Szlaku Śląskiego Bluesa” cieszą się ogromną popularnością wśród publiczności i stały się mocnym punktem na mapie muzycznych wydarzeń w kraju. Nie inaczej będzie w Świeciu.

Tegoroczny temat koncertu wskazał się właściwie sam. W zeszłym roku minęła 30. rocznica wydania jednej z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki – albumu „Detox” kultowego zespołu Dżem. Płyty cenionej, zawierającej wielkie przeboje i wreszcie – nagranej z Ryszardem Riedlem przy mikrofonie. Płyty będącej świadectwem kunsztu i esencją osobowości wokalisty.

Jan Gałach – kierownik artystyczny Orkiestry – wraz z przyjaciółmi odegrają pierwszego dnia festiwalu tę legendarną płytę. „Jak malowany ptak”, „List do M.” „Ostatnie widzenie”, czy „Sen o Victorii” to tylko niektóre z ponadczasowych hitów, które publiczność usłyszy w wykonaniu doskonałych muzyków.

Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa wystąpi w składzie:

Jan Gałach – skrzypce
Łukasz Drapała – śpiew
Karolina Cygonek – śpiew
Bartłomiej Szopiński – piano
Borys Sawaszkiewicz – piano
Jacek Jaguś – gitary
Paweł Ambroziak – gitary
Andrzej Stagraczyński – bas
Max Ziobro – perkusja

Na zdjęciu Jan Gałach i Bartosz Szopiński, logo Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze i napis: piątek 26 sierpnia, Amfiteatr w Świeciu.

fot. autorstwa Roberta Zembrzyckiego

Skip to content