Piotr Nalepa Breakout Tour & Brass Company

Koncert najlepszych piosenek niezwykłego duetu Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. 

Syn Tadeusza i Miry – Piotr Nalepa realizuje artystyczny testament rodziców, wykonując z zespołem Nie-bo piosenki Breakoutu.
Po kilkunastu latach mają za sobą ponad dwieście koncertów i wiele wspaniałych spotkań z ludźmi dla których ta muzyka znaczy bardzo wiele. Występowali w wielu miastach Polski, a także Austrii, Niemczech, Czechach, USA i Kanadzie.

Specjalnie na Blues na Świecie Festival do zespołu Nie-bo dołączy sekcja dęta „Brass Company”, oddając hołd wspaniałym twórcom, których dorobek artystyczny to znacząca cześć historii polskiej muzyki rozrywkowej. Przypadająca w tym roku piętnasta rocznica śmierci Tadeusza Nalepy jest doskonałą okazją na sięgnięcie po ten legendarny repertuar.

Skład zespołu:
Piotr Nalepa – gitara
Robert Lubera – gitara śpiew
Żaneta Lubera – śpiew
Wojtek Famielec – gitara basowa
Michał Jurkiewicz – organy hammonda
Józef Rusinowski – perkusja
Sebastian Stanny – saksofony
Rafał Gańko– trąbka
Tomek Dworakowski – puzon

Marek Raduli – polski gitarzysta, perkusista, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W swojej karierze solowej związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, jazz-rock, rock czy blues. Muzyczny autorytet i przyjaciel zespołu J.J. Band. Gitarzysta zespołów Banda i Wanda, Bajm, Budka Suflera, Raduli Squad. Nagrywał i grał w zespole Tadeusza Nalepy.

Jego gra na gitarze ma mocne blues-rockowe korzenie, doświadczenie i niezwykła muzykalność pozwala na doskonałe uzupełnienie składu zespołu. Zespół J.J. Band ma już na koncie kilkanaście wspólnych występów z Markiem Radulim bardzo entuzjastycznie przyjętych przez publiczność.

Karolina Cygonek – Wokalistka. Karolina współpracowała ze Śląską Grupą Bluesową przy realizacji płyty i koncertów „Kolory Bluesa” oraz koncertu „In Memoriam”, z Romanem „Pazurem” Wojciechowskim przy płycie „Kurza Twarz” oraz koncercie Noc Przebojów-Hity Światowej Muzyki na Festiwalu Gwiazd, z Nocną Zmianą Bluesa, zespołem J.J. Band przy realizacji płyty „Blues”, Antonim Krupą i Jarosławem Śmietaną przy płycie „Amela”.

Utwór Galaktyka marzeń w wykonaniu Karoliny Cygonek, znajdujący się na “Antologii Polskiego Bluesa” znalazł się w “poczekalni” Listy Przebojów “Trójki”. Uznana przez czytelników pisma Twój Blues za bluesową wokalistkę roku w latach 2007,2008 i 2014 oraz użytkowników forum internetowego Okolice Bluesa w roku 2007, 2009, 2010, 2012, 2013 i 2014 roku.

Zdjęcie Tadeusza Nalepy z kilkuletnim synem Piotrem Nalepą, logo Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze i napisem: piątek 27 sierpnia, Amfiteatr w Świeciu.
Skip to content