J.J. Band i goście

J.J. Band w ciągu dwudziestu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, a także szereg nagród festiwalowych. W 2003 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę „Good Day For The Blues”, a w 2004 roku odbyła się premiera albumu „Searching For The Blues”. W 2010 r. ukazała się nominowana do nagrody Fryderyka płyta „J.J. Band i Przyjaciele – Blues” z utworami Tadeusza Nalepy. Wszystkie trzy krążki zyskały miano „płyty roku” w ankiecie czytelników pisma „Twój Blues”. Dwukrotnie czytelnicy uznali też J.J. Band za zespół roku. Jacek „Jogi” Jaguś to gitarzysta bluesowy 2004, 2006, 2007 i 2008 i 2009 roku a Bartek Łęczycki harmonijkarz bluesowy 2005, 2006 i 2007 roku w Polsce według rankingu „Twojego Bluesa”. Grupa występowała na najbardziej prestiżowych festiwalach bluesowych w Polsce obok polskich i zagranicznych wykonawców z najwyższej półki. J.J. Band to niewątpliwa uczta muzyczna, wielka radość grania i dobra zabawa. W 2010 skład zespołu zasiliła sekcja rytmiczna złożona z doświadczonych i uznanych na polskiej scenie bluesowej wrocławskich muzyków – Bartosza Niebieleckiego na perkusji i Andrzeja Stagraczyńskiego na basie.

Podczas Blues na Świecie Festival, J.J. Band obchodzić będzie 20-lecie działalności artystycznej. W roli gości pojawią się Karolina Cygonek i Marek Raduli – jeden z najlepszych gitarzystów w naszym kraju. W parku przy OKSIR w sobotnią noc szykuje się genialna bluesowa uczta, podczas której usłyszymy utwory z całej twórczości Jacka Jagusia i jego kompanii.

J.J. BAND:

Jacek Jaguś – wokal, gitara
Bartek Łęczycki – harmonijka ustna
Piotr Michalak – piano, hammond
Andrzej Stagraczyński – bas
Bartosz Niebielecki – perkusja

Goście:
Karolina Cygonek – wokal
Marek Raduli – gitary

Zdjęcie członków zespołu J.J. Band. logo Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze i napis: piątek 27 sierpnia, Park przy OKSiR w Świeciu.
Skip to content