Ambitna muzyka, rozmowy z artystami, ciekawostki, zapowiedzi wydarzeń i premierowe wydawnictwa. „Muzyczna Jedynka” to audycja doskonale znana słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia, którzy w najbliższy piątek będą mogli spotkać dziennikarzy radiowej Jedynki w specjalnym, plenerowym studiu w Świeciu. Na audycję na żywo z 9. Blues na Świecie Festival zaprasza Marcin Kusy.

Blues na Świecie Festival to spotkanie z muzyką, której korzenie tkwią w bluesie – funk, rock and roll, soul czy hard rock. W audycji nadawanej wprost z plenerowego studia Jedynki pojawią się gwiazdy imprezy: Robben Ford, Carlos Johnson oraz Ben Granfelt. Ponadto Tomasz Stanny – szef festiwalu – opowie o ostatnich przygotowaniach, a dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia przypomną słuchaczom muzykę artystów, którzy przez lata gościli na festiwalowej scenie.

Blues na Świecie Festival organizowany jest od 2011 roku. Tegoroczna, dwudniowa odsłona wydarzenia rozpocznie się 7 czerwca. Motto festiwalu to słowa Williego Dixona –amerykańskiego basisty, wokalisty i autora tekstów – Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce. I to właśnie te owoce prezentowane są podczas kilku festiwalowych dni. Blues na Świecie Festival jest miejscem spotkań artystów z kraju i ze świata. To międzynarodowa platforma wymiany muzycznych doświadczeń, eksperymentów i przenikania się kultur. Wykonawcy występujący na BnŚ czasami daleko odbiegają od źródła, jednak w swojej twórczości zawsze pozostają w szacunku dla tradycji.

Początek „Muzycznej Jedynki” w najbliższy piątek 7 czerwca po godz. 13.00.

Więcej informacji: www.polskieradio.pl/jedynka.

Skip to content